W naszej szkole realizowany jest projekt „Rozwój wiedzy i umiejętności uczniów w Szkołach Podstawowych Gminy Górno”. W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia rozwijające z języka polskiego w klasach: 7a, 7b oraz 8. Ich celem jest rozwijanie umiejętności polonistycznych uczniów poprzez zdobywanie wiadomości teoretycznych i wykorzystanie ich w praktyce oraz przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty.
Podczas zajęć uczniowie:
*powtarzają treść i najważniejsze motywy lektur obowiązkowych,
*doskonalą umiejętność tworzenia różnych formy wypowiedzi,
*wykonują ćwiczenia z zakresu nauki o języku,
*rozwiązują zadania egzaminacyjne.
W klasach 7 większy nacisk kładziony jest na utrwalanie i poszerzanie wiadomości, a w klasie 8 – na powtórzenie i uporządkowanie materiału w kontekście przygotowań do egzaminu ósmoklasisty.











